Як поєднувати навчання, роботу та виховання дитини?

Виховання малюків вже саме по собі є великою, відповідальною та доволі виснажливою роботою. Однак просто бути вдома з дитиною у наш час доволі складно, оскільки фінансове забезпечення від держави не покриває витрат.

Як бути, коли дитину нема з ким залишити, а працювати чи навчатись необхідно?

Нові форми навчання

Практика дистанційного навчання відома чи не з 19 сторіччя, тоді воно відбувалось у формі поштового листування. Уже в наш час в США дистанційно навчається понад 1 мільйон осіб, їх наздоганяють і на інших континентах.

В українських реаліях дистанційка дуже щільно увійшла в життя під час локдауна, хоча й до того існували численні онлайн програми.

Станом на сьогодні ситуація ще більш ускладнилась через російську агресію. Питання віддаленої роботи та навчання стало ще більш актуальним.

Хороша новина полягає в тому, що кожен може стати програмістом, вебдизайнером, тестувальником або освоїти іншу з численних професій, не залишаючи рідних стін.

До прикладу, можна дистанційно освоїти нову професію програміста мовою JavaScript з нуля https://itea.ua/ru/courses-itea/js-dev/. Або отримати фахову підготовку з менеджменту, дизайну чи маркетингу, вивчити бухгалтерію тощо.

Найбільше перспектив з точки зору подальшого розвитку мають працівники IT галузі. І це не лише чутки, вже з початку кар’єри молоді спеціалісти можуть розраховувати на заробіток від $300-500. Зазвичай, працевлаштування відбувається уже в процесі навчання.

Переваги дистанційного навчання та роботи

З позиції батьківства робота в ІТ має перевагу не лише з точки зору доходу, але й тому, що більшість роботи може виконуватись з дому. Отже, ви можете вільно планувати свій графік, більше уваги приділяти дитині, легше підлаштовуватись під потреби малюка.

Чимало навчальних програм мають модульний характер, тобто можна освоїти базові навички, стати до роботи, і з часом поступово підвищувати свою кваліфікацію.

Ще однією перевагою є можливість підлаштувати графік занять. Приміром, є денні та вечірні курси. Отже, ви зможете домовитись з кимось, щоб наглянули за дитиною кілька годин, поки у вас відбувається онлайн лекція чи вебінар.

Дистанційна освіта економить час, який треба було б витратити на проїзд до місця навчання.

Онлайн освіта коштує дешевше, ніж стаціонар відповідного профілю у ВУЗі.

Освітні організації дуже часто сприяють своїм студентам у першому працевлаштуванні.

Як вибрати навчальний курс?

Це питання, напевне, найскладніше, оскільки залежить від багатьох факторів. У першу чергу, варто зорієнтуватись у професії. Адже програмування, наприклад, теж є різне. Поговоріть зі знайомими, які мають досвід у цій сфері, знайдіть ознайомчі відео на Youtube.

Якщо ви вже знаєте, яку професію хочете освоїти, починайте вивчати ринок освітніх послуг. При виборі місця навчання варто орієнтуватись на такі показники:

  1. Відповідність навчальної програми вашим потребам.
  2. Хороше реноме компанії та тривалість її роботи.
  3. Хто є викладачами? Це мають бути фахівці з великим підтвердженим практичним досвідом.
  4. Відгуки тих хто вже закінчив навчання.
  5. Ціна курсів.

Стосовно вартості, то вона не є універсальним показником. Доволі часто при купівлі кількох суміжних курсів можна отримати суттєву знижку на навчання.

Якщо ви сумніваєтесь у своєму виборі, можна спробувати зрозуміти основи професії на одній із безоплатних навчальних платформ.

Вчитись, працювати та ростити дітей одночасно — це складна задача, але реальна, якщо робота чи навчання організовані дистанційно. Спробуйте!

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь