Студія йоги «YOGA POINT» – повернення до традиції

Життя до народження дітей і після дуже змінюється… Від дівчачої безтурботності, інколи навіть наївності, до програми “мама-інтенсив 24/7” після народження дитини.

Материнство вимагає від жінки багато вмінь, навичок, знань та відповідальності. Якщо ти не встигаєш/не можеш/не знаєш…під тиском соціальних стандартів починаєш відчувати себе «поганою мамою». Естафета – ранкове пробудження, супровід дитини до дитячого центру/садочка/школи, виконання власної роботи, хатніх справ, – закінчується біля плити на кухні ввечері… Якщо пощастить…

Неможливість дослухатись до себе, викроїти хвилину для зосередженості, спокою й тиші, провокує у мами хронічну втому та депресивний стан. Це не може не вплинути на мікроклімат у родині.

Як мама може подбати про себе, своє психічне здоров’я та тіло, відновитися, відпочити від шаленого темпу розповідає фізичний реабілітолог, остеопат, йога-тренер, засновниця першої йогастудії у Рівному “Йога-Поінт” – Олександра Коблова.  Заняття у «YOGA POINT» – релакс для стомленої мами.

Довідка:

Олександра Коблова – фізичний реабілітолог (НУФВСУ – Національний університет фізичного виховання та спорту України, м.Київ). Йогу практикує понад 10 років. Викладає з 2011 року. Працює з вертеброгенними синдромами (больові синдроми в області хребта), з вагітними на різних термінах та у період відновлення у післяпологовий період. Як викладач з йоги долучається до підготовки спортсменів міжнародного класу. Студентка Школи академічних напрямків остеопатії “ШАНО”. Засновниця першого у Рівному йога-простору Yoga Point. Життєве кредо: “Практикую, викладаю та живу Йогою”.

Міні Рівне: “Чому йога сьогодні така популярна?”

Олександра: “Йога – це мистецтво кшатріїв. У Ведах – це каста воїнів-управлінців, які очолювали війська, селища, керували державою. Для них ясність, чистота розуму, була не менш важлива, ніж фізична підготовка. Вміння приймати виважені рішення спокійно, без шквалу емоцій, було життєво необхідним, адже від кшатрія залежало життя і добробут сотень людей. Цінується це й сьогодні. Байдуже, чи ти – мама, підприємець чи менеджер… Інколи на маму лягає більша відповідальність і навантаження, ніж на інших. Саме практика йоги допомагає людині через гармонію із тілом знайти внутрішню рівновагу. Хоча найчастіше, люди починають займатися йогою, щоб позбутися проблем зі здоров’ям (болі у спині, попереку, високий тиск, мігрені, зайва вага тощо). Згодом з’являється розуміння філософського змісту йоги.”

Міні Рівне: “Яка концепція діяльності студії “YOGA POINT” ?”

Олександра: “У Рівному достатньо спортивних клубів, де проводять заняття з йоги. Однак відповідно налаштувати людину, щоб вона заспокоїлася, розслабилася, збалансувалася, дуже важко. Переважно у таких закладах шумно, лунає гучна музика, чимало людей. Йога-тренеру потрібно створювати відповідну атмосферу, аби відвідувачі змогли отримати оздоровчий ефект, зосередитися на собі, своєму тілі, зазирнути в себе. Саме цей фактор і став вирішальним під час створення простору йоги “YOGA POINT”.

У студії ми займаємося лише йогою, а не фітнесом чи стрейчингом. Заняття можуть проходити індивідуально або у невеликій групі 7-9 чоловік. Така кількість учасників дозволяє приділити увагу кожному, враховуючи його/її можливості, і забезпечити максимальну користь, а не додатковий дискомфорт або ж незручності.

Початківцям варто бути готовими до процесу адаптації: неприємні відчуття на кшталт болю у м’язах є нормою, адже тіло вчиться працювати кожним м’язом. Щоб найкраще подолати такий стан, варто звернутися до свого викладача йоги.

Також ми проводимо заняття для майбутніх матусь Mommy Yoga (термін від 12 до 38 тижнів) та Baby Yoga – заняття для малят з мамами (вік діток: 3-8 місяців).”

Читати більше: Йога для малечі (Baby Yoga): миті радості

Міні Рівне: “Що таке хатха-йога? У чому особливість цього напряму?

Олександра: “Існує багато різновидів йоги. Хатха-йога – один із найпопулярніших. Це наймолодший різновид класичної йоги, хоча й відомий з VI століття нашої ери. Хатха-йога передбачає відновлення фізичного здоров’я людини: повернення рухливості суглобів, лікування викривлення хребта, унормування тиску та травлення, зміцнення імунної системи та гормонального фону. Фізичне здоров’я – запорука здоров’я розуму та духу. Цей стиль йоги легко адаптується під потреби конкретної людини. Хатха-йога допомагає людині віднайти душевну рівновагу, гармонію тіла, духу та із зовнішнім світом. Варто зауважити, що дана практика розвиває одночасно і силу, і гнучкість тіла. Вона не акцентується на жодному з аспектів фізичного розвитку і дає гармонійний розвиток тіла, уніфікує його. Робить універсальним для будь-чого. Наприклад, практикуючи хатха-йогу, можна вільно, без фізичних перешкод (хвороби, дискомфорт, втома, щось десь болить) займатися будь-якою діяльністю: танці, фітнес, плавання, будь-які види спорту, бізнес, материнство…”

Міні Рівне: “А що означає йога для Вас?”

Олександра: “Для мене йога – це культура, стиль, спосіб життя і мислення. Універсальний інструмент, який можна підлаштовувати під будь-які потреби людини. Спосіб піклуватися про себе і своє тіло. Як правило, люди починають звертати увагу на свій фізичний стан, коли починають хворіти. Але подібне ставлення до себе не екологічне. Бо тіло – це наш основний показник присутності на Землі та “проживання” життя. У традиції йоги вважається, що мудрість управління полягає у вмінні сприймати та використовувати енергії, що є у світі, через власне тіло. Тобто саме тіло і є інструментом сприйняття та усвідомлення того, що відбувається. Ми проживаємо життя у власному тілі. Це єдине, чим ми можемо (принаймні, так здається) керувати та розпоряджатися. Тому особливо важливо піклуватися про тіло та приділяти йому увагу. Варто обрати систему фізичних вправ, режиму праці/відпочинку, раціон харчування та дотримуватися цього СИСТЕМАТИЧНО. Позитивні зміни відбудуться”.

Міні Рівне: “Наскільки важлива роль вчителя-йоги у практиці йоги та ефективності занять?”

Олександра: “Заняття з йоги мають дуже потужний вплив на організм людини, який може бути цілющим або деструктивним, якщо практика відбувається некоректно. Тренери нашого йога-осередку передають практику та знання від носіїв традиції, вони викладають не фітнес, а хатха-йогу як спосіб відновлення — фізичного і ментального. Поєднуючи традиційну практику йоги та реабілітаційні методики, тренери нашої йога-студії виходять на новий рівень ефективності.

Наприклад, я –  не просто сертифікований викладач йоги, маю ще й професійну освіту, фізичного реабілітолога, також здобуваю спеціалізацію у напрямку остеопатії. Остеопатія – новий напрямок роботи з тілом, створений американцем Ендрю Стілом майже 150 років тому. Це система альтернативної медицини, яка усуває причину дисфункції (хвороби) і відкриває ресурс тіла для відновлення (усунення симптоматики). Остеопатію вирізняє, перш за все, системний (холістичний) підхід до людського тіла, його сприйняття як єдиного цілого. Отже, можу впевнено сказати, що знання та навички дають цілком достатньо інструментів, щоб допомогти моїм клієнтам вирішити проблеми з фізичним та ментальним здоров’ям.

Також у нашій студії можна відвідати сеанси аювердичного масажу. Техніка проведення аюрведичного масажу полягає у стимуляції біологічно активних точок, які розташовуються практично по всій поверхні тіла: від кінчиків пальців ніг до голови.

Переоцінити вплив аюрведичного масажу на нервову систему неможливо, оскільки це найкращий спосіб усунути стресовий стан, нормалізувати сон, стимулювати роботу імунної системи. Працюючи з м’язами, зв’язками, суглобами, фахівець з масажу нормалізує роботу опорно-рухового апарату, знімає болі в хребті й м’язові контрактури. А у поєднанні практики йоги з аюрведичним масажем ви  отримаєте стійкий довготривалий вплив.”

Заняття йогою у студії “”YOGA POINT” – ідеальне місце відпочинку для мами, яка втомилася.

Контакти студії:

Телефон: +38 (097) 158-13-48

e-mail: yogapointrivne@gmail.com

Сайт: http://yogapoint.com.ua/

Розташовані: м. Рівне, вул. Марка Вовчка, 21б

Facebook

Instagram

 

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь