Пористий шоколад: у чому його відмінність від звичайного

Існує чимало видів всіма улюблених ласощів — шоколаду. Продукт не тільки дуже смачний, але й корисний. Особливо затребуваним серед цієї різноманітності нині є пористий шоколад. Незважаючи на те, що маса, з якої він виробляється, за складом нічим не відрізняється від звичайної (використовується одна й та ж продукція), смак такого шоколаду дещо інший. Він ніжніший за рахунок повітряних бульбашок, що приємно лопаються в роті.

Десерт вперше почали виробляти англійські кондитери у 1935 році. Сьогодні він випускається практично всіма виробниками, серед яких німецькі марки Ritter Sport, Milka, Millenium, українські Корона та Рошен. В інтернет-магазині Маудау солодощі цієї категорії можна придбати в будь-якому виконанні: чорному, білому, молочному.

Особливості пористого шоколаду

Оскільки вихідна сировина всіх шоколадних плиток однакова, головна відмінність пористого продукті і, відповідно, його особливість полягає у технології виробництва. Нині активно застосовуються дві процедури.
У першому випадку задіяна спеціальна турбіна, що знаходиться між збирачем шоколадної в’язкої маси та обладнанням під назвою «темпермашина». Усередині турбіни, яка працює на низьких обертах, шоколадна маса спінюється. У процесі виникає сильний тиск газу, що насичує продукт азотом та вуглекислим газом. Останні випаровуються, в результаті чого у масі утворюються порожнечі.
Розмір та рівномірність розподілу бульбашок залежать від вузла спінювання або характеристик самої турбіни. У всіх виробників є власні секрети та режими виготовлення десерту.
Друга технологія дещо відрізняється від першої. У цьому випадку шоколадна маса розливається у форми, заповнюючи їх на ¾. Після цього їх ставлять у вакуум-котел на певний час. Температура всередині не буває менше ніж 40°C. Усередині маси відбувається розширення повітряних бульбашок, що впливає на утворення порожнин.

Стандарти якості

Згідно зі встановленими нормами, ароматичні та смакові властивості пористого шоколаду повинні бути сильно вираженими та насиченими.
Регламентований колір пористого шоколаду:

  1. світло-коричневий — молочний;
  2. темно-коричневий — темний, гіркий;
  3. кремовий, трохи темніший за стандартний — білий.

Поверхня плитки шоколаду, як це можна побачити на продукції, представленій в інтернет-магазині MAUDAU, блискуча, без плям і нальоту. За наявності у складі продукту горіхів допускається незначна тьмяність.
Цей різновид шоколаду має корисні властивості, хоча часто вони не настільки яскраво виражені. При цьому допускається додавати до його складу тільки олію какао і ніяких інших рослинних жирів.
У зв’язку з високим вмістом цукру ласощі висококалорійні. Тому вживати їх слід у розумних кількостях, без надлишку.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь