Секрети виховання від Памели Друкерман

За що батьки люблять Памелу Друкерман – американку, яка розрекламувала на весь світ французьку систему виховання? За те, що вона не ускладнює процес виховання дитини і озвучує речі, в яких багато хто боїться собі зізнатися. А саме: не варто підпорядковувати дітям все своє життя.

«Діти – це важливо», – говорить Друкерман. У неї їх троє. Але не варто втрачати глузд, повністю забувати про себе. Якщо життя сім’ї крутиться виключно навколо дітей, це погано для всіх, включаючи дітей. Інтенсивний стиль виховання знижує якість сімейного життя. Тож чи варто так побиватися, якщо це нікому не принесе щастя?

Для того щоб обґрунтувати очевидну відповідь на це питання, Памела Друкерман в першій книзі «Французькі діти не плюються їжею» порівняла жінок двох націй: американок і француженок. Перші, здебільшого, максимально намагаються відтягнути народження дітей. Але, народивши, перетворюють себе в персонал для обслуговування дітей, поставивши хрест на власному житті та бажаннях. Другі в більшості намагаються не жити для дітей, а жити з дітьми. Вони спочатку проводять межу між життям дітей та особистим життям, раніше виходять з декрету, не зображують «ідеальну маму» на шкоду собі та не відмовляють собі в маленьких задоволеннях. Результат: у французьких родинах більше дітей, а діти більш врівноважені й менш егоїстичні.

Як до цього прийти? У новій книзі, «Французькі батьки не здаються», Памела Друкерман сформулювала 100 правил виховання. Наводимо п’ять з них:

1. Не потрапляйте в пастку почуття провини

Для американських мам почуття провини – свого роду емоційне мито, яке вони платять за те, що відриваються від своєї дитини, викроюючи для себе вільний час. Французьким мамам знайома спокуса піддатися почуттю провини. Але вони не хочуть псувати свій дорогоцінний вільний час. Замість того, щоб мучитися докорами совісті, вони намагаються відкинути їх. Зустрічаючись з подружками в кафе, вони нагадують один одному, що «ідеальних мам не існує», і радіють, що змогли відірватися від дітей і розслабитися.

2. Поясніть дітям, що у вас є своє життя

Француженкам недостатньо мати особисті інтереси та захоплення. Вони хочуть, щоб їхні діти про це знали. Французькі мами вважають: якщо дитина відчуває себе єдиним джерелом маминої радості, це стає для неї надмірним тягарем … Вони знають: якщо вести себе (і одягатися) так, ніби твоє життя наповнене захоплюючими подіями, то незабаром виявиш – так воно і є.

3. Не одягайтесь, як «матуся»

Якщо француженка не тримає дитину за руку, зазвичай і не подумаєш, що вона мати. Про це не скажуть ні вираз обличчя, ні фасон одягу. Французькі мами не роблять особливих зусиль, щоб підвищити свою сексуальну привабливість. Але вони й не ходять в безформних спортивних штанах, з куцими хвостиками, перетягнутими гумками. Француженки прагнуть елегантності.

4. Ваша спальня – ваша фортеця

Оберігайте її недоторканність. Дитина не має права вриватися у вашу спальню, коли їй заманеться. По-перше, вам необхідно висипатися. Поясніть малюкові, що вранці він повинен грати в своїй кімнаті, поки за вікном повністю не розвидниться (або навчіть його дізнаватися час по годинах, пояснивши, що не можна заходити в батьківську спальню, поки годинна стрілка не покаже на певну цифру).

5. Вечір – «час дорослих»

Батьки у Франції суворо стежать за тим, щоб їхні малюки лягали спати в один і той же час, після того, як казки прочитані та колискові проспівані. «Час дорослих» – це не насилу відвойована рідкісний привілей, а базова людська потреба. Те ж саме відноситься і до вечірніх виходів у світ, і до подорожей без дітей. Ледь з’являється можливість, французи влаштовують собі романтичний вечір поза домом. Вони вважають, що міцний шлюб, заснований на коханні, – запорука щасливої родини. Чесно і щиро поясніть це своїм дітям – вони зрозуміють.

http://starylev.com.ua/

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь