Вітамін D для дітей

«Перший дитячий» або «сонячний» — саме так називають вітамін D. Його користь та життєва цінність неоціненна, особливо коли мова йдеться про дитяче здоров’я. Частіше за все саме молоді матусі починають цікавитись, яка норма цього нутрієнту потрібна малюкові від народження. Вітамін Д для дітей виконує цілий ряд важливих функцій:

 • сприяє клітковому росту;
 • відновлює імунітет допомагає в боротьбі з аутоімунними захворюваннями;
 • подавляє ріст ракових клітин;
 • приймає участь в генетичних процесах;
 • попереджає нервові розлади, допомагає уникнути депресивних настроїв.

Вітамін д для дітей до року надзвичайно важливий ще й тим, що він приймає участь в здоровому розвитку кісток та всієї нервової системи. Цей компонент дуже швидко розходується організмом малюка, тому дуже важливо його поповнювати.

Користь вітаміну D для немовлят

Норма вітаміну Д для дітей від місяцю 500 МО. Цю дозу призначають з метою профілактики рахіту та для розвитку кісткової тканини. Особливо цей компонент рекомендований дітям, які:

 • народилися в осінньо-зимовий період;
 • мають родові травми;
 • народились раніше терміну.

Найбільший ризик нестачі цього компоненту в організмі дитини — розвиток рахіту, який характеризується погано розвиненими кістками та іншими проблемами з кісткової системою.

Вітамін D є важливим поживним елементом для здоров’я кісток та імунної системи. Він допомагає організму поглинати кальцій та фосфор, які є ключовими компонентами для будівництва та підтримки здорових кісток. Ця потреба змінюється з віком, але ніколи не зникає повністю. Тож дітям старшого віку та дорослим також важливо отримувати вітамін D в достатній кількості

Як задовольнити потребу у вітаміні D

Щоб запобігти дефіциту сонячного компоненту, потрібно постійно поповнювати його запаси в організмі. Отримати його можна 3 шляхами:

 1. Корисні добавки. Вітамін Д для дітей до року лікарі призначають у вигляді вітамінних добавок. Для кращого засвоєння цього елементу потрібно додатково приймати кальцій лінійки Кальцемін від Байер.
 2. Продукти харчування. Найбільша кількість цього компоненту міститься в сирові та тунцеві, яйцях, олії печінки тріски.
 3. Сонячне світло. Вітамін Д починає вироблятися одразу, як людина опиняється під сонячним промінням. Синтезується він в клітинах шкіри та варто також враховувати декілька моментів — це час перебування на сонці, колір шкіри та тип випромінювання. Довгий період не викликає його надлишку, але суттєво знижує корисний ефект.

Щоб лікар точно знав, яке дозування компоненту призначити, варто своєчасно здавати аналізи. За їх результатами і буде зрозуміло які процеси відбуваються в організмі.

*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Кальцемін® Адванс № 30, № 60, UA/7110/01/01 від 13.10.2017, Кальцемін® Сільвер № 30, № 60, UA/7138/01/01 от 13.10.2017

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь