Секретна зброя репетиторів. Як заохотити дитину до занять

Одного разу психологи провели досить цікавий досвід. На самому початку навчального року група дослідників прийшла в навчальну аудиторію, озброївшись великою кількістю різноманітних тестів і приладів, призначених для учнів в класі.

На очах у вчительки дослідники почали довго і пильно вивчати кожного учня. Після обробки результатів проведеного спостереження вчені повідомили викладачці, що відповідно до їх дослідженнями певні учні наділені видатними науковими здібностями, завдяки яким в майбутньому навчальному році їх чекає успіх.

Як показало закінчення навчального року, названі діти-дослідниками й справді змогли стати кращими учнями в класі.

Найцікавіше в даному дослідженні полягає в тому, що насправді вчені нічого не вивчали, – вони просто-напросто влаштували своєрідний «спектакль» для вчительки. Кандидати в успішні учні були обрані по таблиці з випадковими числами.

Показовим є те, що подібний досвід повторювали багато разів. Навіть в Росії кілька років тому цей експеримент проводився на групі учнів в рамках їх підготовки до ДПА з англійської мови.

Результат у всіх випадках завжди був один і той же: випадково відібрані вченими діти до кінця року показували неймовірний рівень зростання розумових здібностей. Досить було викладачеві тільки повірити в можливість даного зростання, як воно наступало насправді.

Переконаність педагога в тому, що даний учень володіє видатними здібностями, передавалася самій дитині, і вона сама починала в це вірити і в кінцевому підсумку виявляла те, чого від неї не очікували.

Вперше цей досвід був проведений ще років тридцять тому, але виявлена в той час закономірність працює і донині. Це може здатися дивом, але насправді, є найпотужнішим зброєю в руках будь-якого репетитора.

Віра в самого учня, в те, що він здібний та розумний, а проблеми з успішністю обумовлені тим, що він просто запустив шкільний матеріал, неодмінно призводить до зростання показників успішності учня в досліджуваної дисципліни.

Часом внутрішня впевненість здатна творити справжні чудеса, перетворюючи відстаючих «двієчників» в процвітаючих «ударників» всього лише за якийсь рік занять. Головне – не забувати про наявність такого секретного «зброї», гарненько її налагодити в себе і не забувати регулярно користуватися!

Заглядайте до мене на сайт і підписуйтесь на оновлення, щоб не пропустити нові статті та заняття з дітьми за різними методиками. Оновлення будуть приходити на вашу електронну пошту.

Maruna

Насолоджуюсь материнством, обожнюю читати, фотографувати та ділитись корисною інформацією з іншими:)

Залишити відповідь