Моя кухня: обираємо духову шафу

Сьогодні важко уявити свою кухню без функціональної сучасної духової шафи. https://comfy.ua/oven/, у яких ще готували наші бабусі, поступово зникають з наших домівок. Виробники побутової техніки пропонують високотехнологічні та багатофункціональні кухонні прилади. Вибір величезний, але яку обрати залежить від ряду критеріїв: параметрів кухні, специфічних та додаткових функцій, режимів роботи, потужності, покриття, способах очищення тощо.

Духова шафа: електрична чи газова

Газові духовки зазвичай обирають у будинки, де є проблеми з електромережею. Однак аби її вірно встановити та під’єднати до газової системи, щоб не було небезпеки, потрібно викликати спеціаліста з газової служби. Вони мають менше функцій, ніж електричні. У такому пристрої важко налаштовувати точну температуру, яка потрібна для приготування страви, та й тепло, через розташування запальних елементів, розміщується нерівномірно.

Електричні духові шафи більш функціональні. Якщо ви – затятий кулінар, і любите експериментувати на кухні, електрична духовка, саме те, що потрібно, однак за умови того, що маєте надійну проводку вдома. Основні недоліки такого кухонного пристрою – висока вартість та надмірне споживання електроенергії.

Об’єм духовки

Цей параметр відображає місткість пристрою, скільки страв можна розмістити одночасно під час приготування. Розраховують, керуючись кількістю осіб у сім’ї.

20-30 л – сім’я з 2-3 людей

60-70 л – сім’я з  5-6 осіб

Можливий об’єм від 20 до 160 л або й більше. Закономірно: чим більша духова шафа – тим більша ціна.

Основні функції, що мають бути у духовці

  • Грильелемент, що нагрівається, і відповідає за приготування поверхні страви. Саме завдяки йому на страві з’являється запашна скоринка.
  • Конвекція – вентилятор, який забезпечує рух нагрітого повітря в середині пристрою. З його допомогою страва готується рівномірно і її не потрібно постійно переставляти.
  • Вертел елемент, що обертається, потрібний для приготування м’яса, птиці.
  • Автозапалювання – можливість запалювати газ без запальнички чи сірників.
  • Автовимкнення – запобігає роботі пристрою, якщо забули вчасно вимкнути.
  • Газ-контроль –  зупиняє подачу газу, якщо вогонь згас.
  • Функція захисту від дітей – блокування панелі управління.
  • Функція охолодження – вентилятор охолоджує дверцята, панель управління та запобігає займанню меблів, що знаходяться поряд.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь